top of page

O kavárně

Kavárna ze Severu

Chcete se na chvíli ocitnout na dalekém Severu, v zemi půlnočního slunce, tam, kde se místo krav a ovcí pasou sobi a kde všemu vládne Matka příroda? Otevřete dveře a pojďte s námi do Kavárny ze Severu.

Čeká na vás zcela originální samoobslužná kavárna s výběrovou kávou připravenou tradičním severským způsobem – na filtru formou bezedného hrnku. Protože Seveřané ke kávě téměř vždy zakusují nějakou dobrotu, několikrát denně pro vás čerstvé dobroty inspirované severskou gastronomií připraví Markéta - Kuchařka ze Severu. Můžete se těšit například na tradiční „open“ sandwich, skořicové šneky, dánské máslové pečivo a spoustu dalších dobrot. Pro ty, co chtějí mlsat superzdravě budeme mít nachystán neskutečně křupavý bezlepkový semínkový chleba nebo křížaly.

Váš dětský doprovod určitě ocení domácí pudink vyráběný bez kupovaných směsí, cupcake a další dobroty.

Ale aby to nezůstalo jen u kavárenského povalování… každý měsíc pro vás budeme mít připraveno několik tematických večerů, kdy se kavárna promění v promítací či přednáškový sál. Už teď se můžete těšit na vyprávění z cest nejen po severských zemích, ale i z dalších pro nás více či méně exotických končin. Pro pány se chystá pravidelná akce spojená s ochutnávkou rumů a zkusíme k nám dovézt i nějaké moravské vinaře, aby nám udělali ochutnávku svých skvělých vín.

Prostory kavárny zároveň mohou výborně sloužit jako místo pro vaši rodinnou oslavu. Vše je na domluvě, neváhejte se nás zeptat.

Těšíme se na vás od ledna 2023 na adrese Kostelní 781 v Krmelíně – ve Zdravíčku.

 

Markéta a Tomáš Jalůvkovi

Budeme se na vás těšit !!!

Making Coffee
bottom of page