top of page
20211201_132034411_iOS.heic

FINSKÁ SAUNA

Přijďte posílit imunitu - nová sauna u Ostravy.

   Saunování ve finské sauně poskytuje uvolnění unavených svalů a díky vyplavování nečistot a endorfinů z těla poskytne úlevu a odpočinek. Pravidelný pobyt v sauně je významným pomocníkem při zvyšování celkové imunity těla.
Důležitou součástí sauny jsou saunová kamna, kterými se místnosti či stavení vytápí na teplotu mezi 60 – 100°C (někdy i více). Po vydatném saunování je možnost rychlého zchlazení v ochlazovacím bazénku, který je napuštěn na objednání.

     Saunování má mnohé pozitivní účinky na fyzické i psychické zdraví. Pohoda člověka je podpořena i dřevem obloženým interiérem, který působí uklidňujícím dojmem.

Název „finská sauna“ není náhodný. Moderní sauny se vyvinuly právě ve Finsku. 

Saunování dětí
 

  Český nestor saunování Mudr. Antoním Mikolášek tvrdí, že je vhodné vyčkat se saunováním alespoň do 3. měsíců věku dítěte v doprovodu rodiče. Od 2,5 - 3 let jsou děti naprosto vědomě a bezpečně schopny vyjádřit své pocity a tak lépe zvládat horko. Optimální teplota pro saunování dětí je 50 - 60°C plus kombinace suchého a vlhkého vzduchu ( zajištěného speciálními Bio kamny, které nabízejí kompromis mezi finskou a parní saunou).

Výhody saunování:

 

1. Saunování jako metoda prevence 
- vlivem dlouhodobého a pravidelného saunování dochází k poklesu virového 
onemocnění dýchadel , jejich lehčímu průběhu a snížení komplikací.
 

2. Zvyšování imunity
- po každém pozitivním termickém podnětu se zvýší hladina imunoglobinů ( protilátek v těle) a zabraňuje vniknutí mikrobů až po dobu 7 mi dnů po saunování =) proto se doporučuje saunovat 1x týdně.
 

3. Výcvik k návykům zdravého životního stylu
- svlékání/ oblékání
- osobní hygiena-dietní a pitný režim (k utišení žízně postačí čistá voda, po saunování se podává ovoce či chleba s lehkou tvarohovou pomazánkou apod.)
- morální jednání (děti se setkávají s neobvyklým prostředím =) horko a chlad, jenž se učí postupně zvládat, povzbuzování a motivace ostatních dětí, které například v horku nemohou vydržet).
 

​4. Zdravý a klidný spánek
- děti se při pobytu v sauně přirozeně zklidní a připraví na hluboký spánek.

bottom of page